reklama

Chceme ďalej takto pokračovať?

Popri každodennom prísune informácií, či už je to z mainstreamových alebo alternatívnych zdrojov (i keď som niekedy na pochybách, ktoré sú ktoré), sa mi čoraz častie pozastavuje rozum nad tým, čo sa v našej krajine, ale vo svete všeobecne deje. Bohužiaľ je toto pozastavenie v drvivej väčšine negatívneho charakteru.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dnešný svet okolo nás je plný paradoxov, ktoré sú jasnými dôkazmi toho, že niečo nie je v spoločnosti v poriadku, i keď by sa mi pýtalo použiť výraz veľa namiesto niečo, pretože slovo niečo hovorí skôr o zanedbateľnom množstve, čomu dianie v súčasnosti určite nezodpovedá. Najpálčivejšie sú podľa mňa dva sektory, v ktorých by malo dojsť zásadným zmenám.

 Je viac ako v neporiadku, čo sa deje v našom zdravotníctve. Na jednej strane sa nakupujú zdravotnícke prístroje a služby za o mnoho vyšie ceny, ako sú trhové, od pochybných firiem, za ktorými stoja známi neznámi ľudia, ktorí sa v niektorých prípadoch zo dňa na deň stali konateľmi týchto spoločností, na strane druhej musia rodičia vypisovať verejnú zbierku na liečbu svojho ťažko chorého dieťaťa, hoci celý život poctivo odvádzali peniaze do systému. A to je podľa mňa najviac do neba volajúca nehoráznosť, ktorá sa v systéme deje. Nespomínam liečbu dospelých ťažko chorých pacientov, stav v akom sa nachádzajú niektoré zdravotnícke zariadenia ( viď príklad kotolníková nemocnica v Žiline), starostlivosť o nevyliečiteľne chorých pacientov či platy zamestnancov v sektore. Na druhú stranu profesionálny prístup časti zamestnacov, ako aj rozpamätanie sa niektorých lekárov na Hypokratovu prísahu. V neposlednom rade si myslím, že predpisovanie liekov by sa nemalo robiť na základe motivačných faktorov zo strany zástupcov farmaceutických spoločností, ale na základe vhodnosti liečiva s minimalizáciou vplyvu nežiaducich účinkov na pacienta.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Neuveriteľné veci sa u nás dejú na poli spravodlivosti. Od zákonov počínaje, až po vymožiteľnosť práva je to hotová katastrofa. Spravodlivosť u nás nie je slepá, ale je v kóme. Zákony su deravé, vytvárané a prispôsobované niektorým ľudom na objednávku, trestné sadzby smiešne, procesné chyby, pri ktorých sa dostávajú podozriví z tých najťažších zločinov na slobodu nie sú nijakou výnimkou. Exemplárne sú trestané iba medializované prípady prehreškov malých rýb. Všetko v systéme sa zdá byť namierené voči slušným ľudim. Ako si inak vysvetliť, že za tie roky neexistuje zákon, ktorý by kriminalizoval obyčajné stáčanie kilometrov pri predaji ojazdených aút? Veľké podniky sa vďaka reštruktualizácii dokážu vyhnúť platbám pre drobných živnostníkov, čím ich zároveň likvidujú, pričom bez problémov získavajú ďalšie zákazky od štátu, čiže namiesto trestu je tu skôr odmena. Štátne dotácie pre udržanie zamestnanosti dostávajú firmy blízke ľudom vo vláde, pričom zároveň svojich pracovníkov prepúšťajú a nevyplácajú im mzdy. Neuvedomujú si pritom, že nie každý si dokáže zo svojej mzdy vytvoriť rezervu na ťažšie časy a tým sa pri nevyplatení mzdy už len za jeden mesiac dostávajú do existenčnej krízy. Bojím sa, že ignorácia kompetentných časom zapríčiní zvýšený výskyt ďalších modrých slúchadiel v uliciach ako módneho doplnku do kúta zahnaných nespokojných občanov, na ktorý doplatia aj ľudia, ktorí za daný stav nenesú nijakú zodpovednosť.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

 Aby sa tomu predišlo, bolo by možno dobré, ak by sa obyčajní ľudia (a teraz nemyslím tých v parlamente) viac zaujímali o dianie v ich krajine, nenechali si zalepovať oči vecami ako sú vlaky zadarmo či inými predvolebnými populárnymi opatreniami alebo vyberania si strán v globálnyých konfliktoch, v ktorých sú odkázaní na prevažne neoveriteľné informácie z druhej ruky. Namiesto toho by mali využiť všetky zákonné prostriedky, aby si preverili, čo sa v ich najbližšom okolí deje a zároveň upozornili na neprávosti či chyby, čím budú vytvárať tlak na kompetentných a môžu sledovať, či dochádza k náprave alebo nie. Ako príklad by som uviedol, že určite existuje krčma v okolí žilinskej nemocnice, kde sa pri pive debatovalo, kto je na strane Rusov a kto na strane Američanov v ukrajinskom konflikte, respektíve aké platy berú doktori a sestry, či v akom prostredí pracujú, ale nemyslím si, že sa niekto zdvihol a šiel sa na to spýtať do nemocnice ich alebo sa tam minimálne bol pozrieť...

Martin Kindl

Martin Kindl

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nechcem nudiť, pokúšam sa iba záujem vzbudiť..... Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Post Bellum SK

Post Bellum SK

73 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu