Ako sa správa slovenský minister a ako by sa mal.

Autor: Martin Kindl | 28.5.2015 o 16:29 | Karma článku: 9,89 | Prečítané:  759x

Je priam neuveriteľné, ako ma dokáže každý deň nasrať  niečo, čo sa v súčasnosti deje v tomto štáte. 

Človek si už povie, že ho len tak niečo neprekvapí. Veď si zoberme len zopár posledných káuz, ktoré našou krajinou  zatriasli a väčšinou sa bohužiaľ aj utriasli. Či už je to Váhostav, predražené CT, fungovanie NKÚ... skrátka si je z čoho vybrať. A to sú len tie najväčšie kauzy.Na veci ako predražovanie štátnych zákaziek, súdne prieťahy, korupciu či iné drobnôstky, ktoré sa stali pevnou súčasťou tohoto naoko právneho štátu, sme si už akosi zvykli. 

Na čo si asi nikto nezvykneme, i keď to vyzerá tak, že ľudia primárne zodpovední za ich právnu ochranu s tým problém nemajú, je ubližovanie deťom. Nie som rodič, čiže neviem presne aký je to pocit, ale musí to byť niečo strašné, ak štát, v ktorom žijete, nedokáže adekvátne potrestať človeka, ktorý preukazateľne a opakovane obťažuje  vaše dieťa. Narážam tým na súčasný prípad obťažovania 11-ročného dievčatka farárom z Nevidzian v okrese Zlaté Moravce.

Nebudem sa tu teraz príliš rozpisovať o dogmatickom správaní niektorých obyvateľov tejto obce, ktorí neveria vo vinu svojho „farárka“ aj napriek jeho  priznaniu a jasným dôkazom. A k tomu ešte aj obviňujú zo všetkého rodinu, pričom akoby zabudli, že pred incidentom si rodinu vážili ako slušnú a usporiadanú. Tí nech si spytujú svedomie sami.

Čo ma skôr zaráža je výška trestu určená súdom a prístup ministerstva spravodlivosti k tejto veci. Tri roky podmienečne!!!  Hanba je v mojich očiach aj trest, ktorý mu hrozí aj pri porušení podmienky, čiže tri roky natvrdo. O týchto veciach sa už popísalo viac ako dosť, ale čo ma mrzí viac,  je reakcia ministerstva na žiadosť o mimoriadne dovolanie. Rezortná hovorkyňa sucho  predniesla, že nenašli zákonné dôvody blablabla..... A to je všetko. To je slovenská realita.

A takto by to podľa mňa malo vyzerať, i keď to je v našich končinách utópia.

V prvom rade súd nemal rozhodnúť  tak, ako rozhodol, ale to tu riešť teraz nebudem a budem sa riadiť heslom, že ryba smrdí od hlavy. Okamžite ako sa minister dozvedel o rozsudku, mal by prejaviť značnú dávku empatie a zamyslieť sa, či by to pre neho bol dostačujúci trest keby bol obeťou on,  respektíve jeho deti. Ak áno, tak potom všetka česť jeho zmýšlani spôsobom kto do teba  kameňom, ty do neho chlebom. Ale predpokladám, že to dôvod jeho nečinnosti nie je, skôr to bude ľahostajnosť či spomínaná schopnosť vcítiť sa do druhého na bode mrazu. Mal by verejne vystúpiť, ospravedlniť sa za tak hanebný verdikt v rezorte, za ktorý zodpovedá a prisľúbiť, že spraví všetko preto, aby sa čo najskôr v budúcnosti stala náprava a nikdy sa už takáto do neba volajúca nespravodlivosť nezopakovala bez ohľadu na to, čo alebo kto mu v tom bude stáť v ceste.

Ak aj naďalej bude spravodlivosť na Slovensku ako Andrea Boccelli a ľahostajnosť bude prevažovať nad slušnosťou a empatiou, nemôžeme sa čudovať, ak čoraz viac ľudí bude brať zákon do vlastných rúk. A nielen v tejto oblasti. Aj keď hľadina pokory u Slovákov je na vysoko nadpriemernej úrovni, nedokážu znášať údely podobné tomuto do nekonečna. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?